Chiara NICORA  - fortepian (Italia


Chiara NICORA
 -
pianistka

Ukończyła Konserwatorium im. L. Cherubini’ego we Florencji, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Studia doskonaliła na Uniwersytecie w Bolonii oraz na mistrzowskich kursach pianistycznych pod kierunkiem S. Perticaroli,  A. Lonquich, L. Romanini i M.Mika.  Dodatkowo w 1993 r. uzyskała dyplom gry na klawesynie w Konserwatorium G.Verdiego w Turynie. Odtąd występuje jako pianistka i klawesynistka, grając ze znanymi włoskimi zespołami kameralnym  min.:  z „Trio Benedetto Marcello”, barokową orkiestrą z Bergamo, z Milano Classica, orkiestrą Guid, Ensemble Concertante, z La Scala i inn.   Koncertuje we Włoszech i w całej Europie.
Posiada nagrania płytowe jako solistka i kameralistka.

  Ferdinando BAROFFIO
- fortepian (Italia)

 
Ferdinando BAROFFIO - pianista

Ukończył studia gry na fortepianie  w Konserwatorium G. Verdiego w Mediolanie pod kier.

Liny Bodini Mazza.  Studia doskonalił w Accademia "G.Marziali" z Seveso prowadzonej przez Bruno Canino. W 1993 r. wziął udział w mistrzowskich warsztatach pianistycznych w Konserwatorium w Bernie. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Występuje jako solista i kameralista w wielu włoskich festiwalach muzycznych min.: G.0.G., Gioventu Musicale, Musica Rara, Incontri col Maestro, Asolomusica , Agimus, Schlosskonzerte-CH, Adiam-FR, La Biennale di Venezia, Asam, Settimane musicali di Stresa, a także Musikverein w Wiedniu.
Napisał muzykę z okazji powstania włoskiej konstytucji w "Sala dei 500"w Palazzo Vecchio we Florencji, którą wykonano w obecności Prezydenta Republiki Włoskiej i transmitowaną „na żywo” przez RAI.   Posiada nagrania dla włoskiej TV RAI.
 

 

                                
                                  
P R O G R A M:

Johannes Brahms (1833-1897)   -        Souvenir de la Russie
Hymne National Russe
Chansonnette
Ne la Réveille pas à l'aube
Le Rossignol
Chant bohémien
“Koka” Chant Bohémien

Peter Lichtenthal  (1780-1853)   -  6 marszy na 4 ręce

Michele Cerimele    -    La forza del destino
Divertimento brillante sulla forza del destino di Verdi

L.v. Beethoven (1770-1827)    - Symfonia Nr. 5 D-Dur
Opracowanie na 4 ręce przez C. Czernego
Allegro con brio
Andante con moto
Allegro