Martin Mallaun
- cytra
Martin Mallaun (ur. 1975 w Kitzbühel/Tyrol). Grę na cytrze studiował w Konserwatorium w Innsbrucku w klasie Haralda Oberlechnera. Niezależnie od studiów muzycznych ukończył także Wydz. Biologii na Uniwersytecie w Innsbrucku.
W 2004 roku Martin Mallaun został laureatem pierwszego międzynarodowego konkursu cytrowego Volkmann-Preis (Monachium) a  w 2008 roku został zaproszony do jury tego konkursu (!)
Współpracuje z różnymi muzykami, aktorami i pisarzami, opracowuje własne projekty. Jako solista był zapraszany przez takie orkiestry jak National Royal Scottish Orchestra, Orchestre National des Pays de la Loire i Orchestre de Picardie.
Za swój solowy debiut „zwischen steinen” (między kamieniami) otrzymał w 2005 roku nagrodę austriackiego radia Ö1 „Pasticcio”.
W 2010 roku ukazała się jego płyta CD „OMONÉRO“ ze współczesną muzyką na cytrę solo.
Martin Mallaun został też wybrany do udziału w programie NASOM (New Austrian Sound of Music) austriackiego MSZ na lata 2012/13.
Obecnie pracuje jako muzyk i botanik oraz wykłada w kilku tyrolskich szkołach muzycznych. Zalicza się do najbardziej wszechstronnych artystów w dziedzinie muzyki eksperymentalnej w Austrii. Niezależnie od tego czy gra muzykę barokową, czy improwizuje, czy wykonuje muzykę elektroniczną, czy ludową, alpejską  Martin Mallaun nieustannie poszukuje nowych stylistycznych i brzmieniowych możliwości wyrazu swojego instrumentu, poruszając się przy tym na styku różnych stylów i sposobów grania.
Występuje w wielu krajach – od Francji i Czech po Japonię – i gości na międzynarodowych festiwalach (m. in. Edinburgh International Festival/UK, Münchener Biennale/D lub Klangspuren/A).
Od roku 2001 uczestniczy w projekcie badawczym GLORIA, który ma na celu ustalenie skutków zmian klimatycznych dla wegetacji alpejskich ekosystemów.


 

 

                                

P R O G R A M:

Silvius Leopold Weiss (1686 – 1750)
Suita  f-moll
Allemande  *  Courante  *  Sarabande *  Menuet * Gigue

John Dowland (1563 – 1626)  
A Fantasie –  The King of Denmark’s Galliard  

Diomedes Cato (1560 – 1600) 
Favorito
 

Leopold Hurt
LOGBUCH
Erster Eintrag * Zweiter Eintrag * Dritter Eintrag

John Dowland (1563 – 1626)
Preludium  *  Lachrimæ   *  Lady Rich Galliard