Dovhal Oleg
- flety proste  
urodził się w 1977 roku na Wołyniu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Lwowie a także ukończyl studia podyplomowe. Jest laureatem wielu konkursów, w tym zwycięzca międzynarodowego konkursu im.H.Hotkevycha ( Charków ) 1998. Uczestniczył w festiwalach "Organum" 2002; "Bach - fest" 2002 ";  "Woodland  Spring" 2003; " Wirtuozi Lwowa" 2003; w Międzynarodowem Festiwalu Ludowem w m.Kronach ( Niemcy )2003; w Międzynarodowem Festiwalu Orkiestr wojskowych w Krakowie  2001; "Folk Fiesta " 2009; w XII Międzynarodowem  Festiwalu " Muzyka Świata " w Polanice Zdrój(2009). W ciągu ostatnich kilku lat z zespołem " Windspiel.Consort " jest  stałym członkiem festiwalu "Junger Künstler Bayreuth " (Niemcy). Jako solista intensywnie koncertuje na Ukrainie i wielu krajach europejskich. Od 2001 jest profesorem Katedry Instrumentów Dętych Uniwersytetu Narodowego imienia Giovanni Franco  we Lwowie.

 


 

Ihor Muraviov - skrzypce 
jest  l
aureatem  wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Jest laureatem glównej nagrody artystycznej dla młodzieży na Ukrainie "Nowe nazwiska gwiazd Ukrainy".   Pierwsze skrzypce (koncertmistrz) austriacko-ukraińskiej orkiestry symfonicznej  «K & K Symphoniker». Pierwsze skrzypce kwartetu «Leopolis» (Lwów). Otrzymuje specjalne stypendium Prezydenta Ukrainy. Gra koncerty w Europie jako skrzypek-solista, dyrygent, w kwartecie oraz jako koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej. Brał udział w projektach koncertowych z światowej sławy skrzypkami: O. Krysą, G. Kremerem,   V. Repinem.

 

Bogdan Kożushko (bajan), absolwent Akademii muzycznej we Lwowie. Laureat wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, w tym:
-  krajowy konkurs wykonawców na  instrumentach ludowych:
  "Provesiń" –Kirowograd 2011 - 1. Nagroda i w  2012 – 2. nagroda),
-  międzynarodowy konkurs Muzyki na akordeon (Przemyśl 2010 i  2012 –
   2 nagroda),
-  międzynarodowy konkurs «Citta Di Lanciano» (Lanciano, Włochy 2013 -
   1 nagroda),
-  Internet music competition  (2014r. Bełgrad, Serbia 1. nagroda),
-  VII międzynarodowy konkurs bajanistów- akordeonistów «Perpetuum
   Mobile» (Drohobycz 2014 -Grand Prix ).

Prowadzi aktywną działalność koncertową. Jest częstym gościem międzynarodowych festiwali na Ukrainie, w Polsce, Niemczech i na Litwie. Jako solista współpracuje z orkiestrą "Wirtuozi Lwowa" oraz orkiestrą "Akademia". Posiada nagrania radiowe i telewizyjne.
 
 

                                
                                  
P R O G R A M:

Antonio Vivaldi 
Pory roku 
«Wiosna»  (na skrzypce + akordeon)
Eugène Ysaÿe
Sonata  na skrzypce solo
Myroslav Skoryk
Kaprys  na skrzypce solo
J.S. Bach
"Ave, Maria" (fletnia Pana)
M. Skoryk
"Melodia" (fletnia Pana)