7.05.2018 r.  godz. 18,30
Tarnów :  Parafia Św. Rodziny
Kościół Księży Misjonarzy, ul Krakowska 41

 

"MAGICZNA TRĄBKA"

Luigi SANTO - trąbka
Daniela GENTILE - organy, fortepian
(Włochy)
   

  

 

P R O G R A M :
 

Edwin Mc Dowell (1860-1908) 
-  To A Wilde Rose -

Willy Brandt (1869-1923)
Wiegenlied

Pietro Mascagni (1863-1945)
-
Intermezzo da “Cavalleria Rusticana” -

G.Ph. Handel  (1685-1759)
- Larghetto -

Alexander Glazunov (1865-1936)
- Albumblatt -

 

 


Luigi Santo – trąbka
ukończył Akademię Muzyczną w Cosenzy.  Studia uzupełniał w Paryżu w klasie P. Thibaud oraz pod kier. rosyjskiego Maestro  T. Dokszycera. Koncertuje regularnie jako solista oraz w zespołach kameralnych min. z kwintetem „Brass Collection”. Duży wpływ na jego osobowość wywarło spotkanie ze słynnym amerykańskim  trębaczem Davidem Short’em, z którym założył orkiestrę „The Brass Choir Consort”, z którą  nagrał wiele programów dla Telewizji  RAI. Jest autorem kompozycji na kwintet, które zostały wydane przez Gerard Billaudot w Paryży i ITC w Szwajcarii. Występowal  z wieloma orkiestrami min. Orchestra Academy of Santa Cecilia w Rzymie, the Regional Orchestra of Tuscany, the Symphonic Orchestra of Abruzzi and the Orchestra of the Theater “Massimo” of Catania,. Koncertowal w tak znakomitych salach jak :  “Ramsey Concert Hall” -Georgia University  of Athens - USA;  “Rimskij-Korsakov Hall” of S.Petersburg – Rosja, “Segovia Hall” w Linares - Spain, w Finlandii, Niemczech,Belgii, Hollandii, Slovenii, Rumunii, Moldavii i w krajach Bliskiego Wschodu.
Jest pedagogiem w Akademii Muzycznej w Materze i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu – International  Brass Festival “Tubilustrium”.
Nagrał kilka płyt CDs: “Silenzio…..gli Ottoni!”, (dla firmy Marcophon); “Fred&Friends”; “Tubilustrium 2005”.  W 2006 był pierwszym we Włoszech wykonawcą Koncertu D. Szostakowicza na trąbkę i fortepian w wersji mistrza trąbki T. Dokszycera.

Daniela Gentile - organy, fortepian
ukończyła z wyróżnieniem Konserwatorium  “A. Casella” w L’Aquili.  Studia uzupełniła o wydział pedagogiczny oraz kompozytorski.
Swoje umiejętności doskonaliła  najpierw w Julliard School  w USA  pod kier. D. Rose, póżniej we Francji pod kier. mistrza Bouquetha. Uczestniczyla w mistrzowskich kursach muzycznych pracując min. pod kier. B. Canini’ego oraz V. Voskobojnikova. Jej koncerty zarejestrowały były dla radia  RAI 1, RAI 2, RAI 3.
Na swym koncie ma wiele koncertów we Włoszech oraz w  Rosji, Francji, USA, Grecji, Lagos, Nigerii i Ghanie, które zdobyły wysokie uznanie wśród  krytyków muzycznych i publiczności. W swym repertuarze ma utwory min. F. Chopina, F. Liszta, L. v. Beethovena…  Specjalizuje się w wykonawstwie utworów  W.A. Mozarta.
Koncertuje jako solistka i kameralistka a w jej repertuarze jest również muzyka współczesna.
Pracuje jako pedagog fortepianu w Konserwatorium w Bari.