RACIBÓRZ  – dn. 26.05.2019 r - godz. 18,oo 
Zabytkowy Kościół Św. Jana Chrzciciela, ul Morawska 1

Trio "ARMONIA"  (Italia)

w składzie :
Palma di Gaetano flet
Giordano Muolo klarnet
Vincenzo Zecca gitara
 

„Armonia” to słowo używane w czasach starożytnych, oznaczające spokój, współbrzmienie, zjednoczenie i współpracę wielu czynników (muzycznych) – podobnie jak w życiu.
Trio, które przyjęło nazwę „Armonia Ensemble” powstało w 2009 r. Artyści tworzący trio ukończyli studia muzyczne  i od lat koncertują jako soliści, kameraliści współpracujący z różnymi orkiestrami włoskimi i innych krajów Europy.  Ich repertuar jest ogromny: od muzyki XVI wieku po utwory współczesne.
Krytycy muzyczni podkreślają dynamiczny balans i mistrzowską synchronizację ich gry w zespole :  2 dęte instrumenty współbrzmią z gitarą, harmonicznie się uzupełniają, przy jednoczesnych wirtuozowskich popisach każdego z nich.

 

 

T

Palma di Gaetano flet
Giordano Muolo klarnet
Vincenzo Zecca gitara
(Italia)


P R O G R A M :

F. Molino  (1775 – 1847)
- Trio op. 45
- Allegro
- Romanza, Adagio
- Rondo, Allegretto
 

G. Rossini   (1792 – 1868)
Uvertura
 z opery “Włoszka w Algierze"


G. Gershwin
 (1898 – 1937)
- Summertime -
z musicalu “Porgy and Bess” 


M. de Falla  (1876 – 1946)
- Spanish dance -
 

J. S. Bach  (1685 – 1750)
- Menuet and Badinerie
 

G.  Rossini  (1792 – 1868)
- La Danza

 

 


 

Palma di Gaetano flet
Ukończyla z wyróżnieniem  grę na flecie  w  Instytucie Muzycznym im. L.i Bisanti  Swoję studia uzupełniala  pod kier. mistrzów fletu
(M. Larrieu, M. Mercelli, A. Persichilli, D. Divittorio, B. Cavallo, A. Amenduni, P.I. Artaud, M. Gatti - barok flet).
Ukończyla także wydzial terapii muzycznej w  Akademii w Genui pod kier  prof. G. Mutti .
Jest laureatką licznych krajowych i mędzynarodowych konkursów muzycznych we Wloszech Jako solistka koncertowala z wieloma orkiestrami (Orchestra of the Province of Lecce, Orchestra della Magna Grecia, International Youth Symphony Orchestra of Lanciano (CH), Orchestra of the Paisiello Institute of Taranto....).
Jako solistka i kameralistka występowala także  w  wielu prestiżowych festiwalach muzycznych Europy.  Często zasiada jako juror  w międzynarodowych konkursach muzycznych.  Ma nagrania radiowe i telewizyjne, w tym dla słynnej RAI UNO. Uczestniczyla też w nagraniach słynnego dziela “ Studia intonacji dzwiękow morza” autorstwa popularnego we Wloszech S. Sciarrino podczas jego premierowego wykonania.. Otrzymala specjalną nagrodę podczas XXXIII Festivalu Narodów  2000 w Città di Castello (PG).
Jest cenionym pedagogiem fletu w szkolach muzycznych oraz w Instytucie Muzycznym w Taranto, w którym oprócz mistrzowskiej klasy fletu prowadzi także wyklady  interpretacji muzyki wspołczesnej, z uwzględnieniem muzyki kompozytorów obecnie żyjących..
Od 2010 roku jest też głównym ekspertem gry na flecie  w Liceum Muzyki Klasycznej  “G. Moscati” w Grottaglie.
Jej pasją  są chóry,  z którymi koncertuje często jako dyrygent.

Giordano Muolo - klarnet
Studiia gry na klarnecie ukończył w Konserwatorium w Lecce  pod kier
C. Martina. Swoje umiejętności doskonalił pod kier mistrzów klarnetu
 (A.Travaglini iV. Serangeli). Jako specjalista gry na klarnecie  brał udzial w pracach dotyczących wydania  Pot Pourrì z  “La Traviata” napisanej w XIX w przez ówczesnego  kompozytora Giuseppe Cappelli  w ukladzie na klarnet i fortepian i opublikowanej przez  AIC ( Włoską Akademię Klarnetu) . Utwór ten byl prezentowany i nagrany na specjalną plytę CD jako tzw CD Italian Souvenir z okazji  Światowego  Festiwalu “ CLARINET FEST 2013” w Asyżu  w lipcu ubieglego roku.
Giordano Muolo jest członkiem kilku zespołów kameralnych oraz Międzynarodowej Orkiestry - Orchestra of Magna Grecia w Taranto.
Jest laureatem kilku liczących się konkursów muzycznych we Wloszech. Jako solista i kameralista  występowal w  najbardziej liczących się salach koncertowych Wloch i Europy.Od wielu lat jest  także popularnym i cenionym pedagogiem klarnetu. Prowadzi  regularne specjalne mistrzowskie lekcje  dla nauczycieli szkól muzycznych i studentów klasy klarnetu  w  Akademii Muzycznej w Tiranie.
Ma duży repertuar solowy i kameralny. Jest znanym popularyzatorem muzyki oraz aktywnym propagatorem gry na klarnecie prowadząc popularne we Wloszech lekcje historii swego instrumentu  na specjalnie przygotowanych koncertach.
Jest profesorem klasy klarnetu w  “F.G. Pigantelli” Comprehensive Institute w Grottaglie i profesorem w Liceum Muzycznym w Taranto.
Od  2010 roku  jest głównym ekspertem gry na klarnecie w Intytucie Classico “G. Moscati” w Grottaglie.

Vincenzo Zecca - gitara
Pochodzi z Taranto. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 8 lat.  
Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem mistrzów gitary w specjalistycznych warsztatach muzycznych w Weronie i w Mediolanie. Szczególny wpływ na jego dalszą karierę muzyczną wywarło spotkanie i lekcje z Ruggiero Chiesa.
Vincenzo Zecca jest laureatem kilku najważniejszych  konkursów gitarowych :
-2-giej nagrody w “M. Pittaluga “- Alessandria (1996);
-2- giej nagrody  w “F.Sor” International Competition w Rzymie (1995);
-3-ciej nagrody (pierwszej i drugiej nie przyznano) w  “Città di Stresa” International competition (1992);
-1-ej nagrody w  A.M.A. competition Calabria;
-1-ej nagrody w T.I.M. (Rzym 1998);
-2-ej  nagrody w  Fago di Taranto International Competition;
-1-
ej nagrody w “P. Taraffo “ Genua
Jako wirtuoz gitary klasycznej   studiował także wiele innych  muzycznych kierunków: w tym jazz i muzykę pop.Koncertowal z najlepszymi gitarzystami Europy.
W  1997 uczestniczył w  Międzynarodowej Konwencji Gitarowej A.D.G.P.A. w Soave (Vr) koncertując razem z popularnymi mistrzami gitary (L. Coryell, A. Lee, W. Lupi, G. Cifarelli, F. Cerri). Jest solistą  orkiestry symfonicznej Magna Grecia of Taranto z która koncertowal grając wspólnie z wybitnymi artystami (C. Gasdia, O. Vanoni, G. Sollima).  Jest także solistą orkiestry jazzowej Jazz Orchestra of Bari. Ma nagrania radiowe i płytowe. Jego sotatnia płyta CD  zostala wyróżniona przez prestiżowy magazyn muzyczny “SEICORDE”.
Jest  jurorem  różnych konkursów muzycznych  (Mondovì, Enna for the T.I.M., Foggia). Prowadzi mistrzowskie lekcje  (Taranto, Crispiano (TA) and Sacile (PN)).
Od 2016 r  jest prezydentem  Stowarzyszenia Gitarowego “Associazione Jonica della chitarra”-  non-profit, ktore  organizuje specjalistyczne kursy gitarowe dla uczniów i studentów gitary oraz promocyjne koncerty dla nich.
Od 1990 roku jest pedagogiem gry na gitarze w szkole muzycznej.
Jest także profesorem w  S.M.S. “A. Volta” w Taranto.