1. pl
  2. en

Tarnów, dn. 20.09.2020 r. - godz. 19,00

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie

Duet fortepianowy na 4 ręce

Francesca AMATO - fortepian
Sandra LANDINI - fortepian

(Włochy)

 

 

W programie:

 

 

A.BUZZI PECCIA (1854 1943)
Impresje  nt. opery Tosca  G..Pucciniego

 

P. CZAJKOWSKI  (1840 1893)
Suite z baletu  “Spiąca królewna”  op. 66A                 

- Introduction  La Fee des Lilas                                           

- Adagio. Pas d’action

- Pas de caractère. Le Chat botté et la Chatte blanche

- Panorama

- Valse

 

J.S. BACH ( 1685 1750)  
- Das alte Jahr vergangen ist                                     

- Sonatina Actus tragicus

 - Aus tiefer Not schrei ich zu dir

 

F. LISZT (1811 1886)
 Preludia                                                                  

- Andante maestoso
Allegro tempestoso
- Allegretto pastorale-

- Allegro marziale animato
- Vivace-
Andante maestoso

 

G. ROSIINI (1792 1868)
Uwertura do op. Sroka złodziejlka .

 

 

Francesca AMATO - fortepian  &    Sandra LANDINI - fortepian

Francesca Amato ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu w Konserwatorium im. G. Frescobaldi w Ferrarze. Swoje umiejętności doskonaliła w specjalistycznej Szkole Muzycznej w Fiesole oraz w Międzynarodowej Wyższej Szkole w Duino. Studia muzyki kameralnej ukończyła z wyróżnieniem w Międzynarodowej Akademii Pianistycznej w Imoli pod kierunkiem Piera Narciso Masiego.

Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Od wielu lat prowadzi intensywną działalność koncertową jako solistka oraz w zespołach kameralnych w najważniejszych miastach Włoch i innych krajów Europy (Musiksaal dell’Università di Colonia, Forum des Cordeliers e Centre Culturel Aerospatial di Tolosa, Sala Grande dell’Istituto Italiano di Cultura di Vienna, Sala da Camera Bulgaria di Sofia, Teatro Nazionale di Algeri, Stadthsalle di Unna, Teatro Manzoni di Pistoia, Castel S.Angelo a Roma, Teatro del Popolo a Concordia (Modena), Circolo degli Artisti di Torino, Pałac Dożów w Wenecji…). Regularnie koncertuje we Florencji, Sienie, Lukce, Forli, Perugii, Weronie Ma na swoim koncie kilka płyt „Meravigliose sufferenze” z muzyką fortepianową na cztery ręce F.Schuberta, R.Schumanna i J.Brahmsa.

Jest laureatką specjalnej nagrody za cykl koncertów w Konserwatorium „G. Puccini ”w La Spezia.

Jest pedagogiem gry na fortepianie w Liceo Musicale "G. Carducci ”w Pizie.

 

 

Sandra LANDINI - pianistka

stała się znaną pianistką, gdy była bardzo młoda, zdobywając pierwsze nagrody i stypendia w kilku krajowych (Italia) konkursach pianistycznych w Genui, Savonie, Pompejach, Rimini, Pizie, Livorno, Pescara, Rawennie, Brindisi ....Otrzymała też pierwsze nagrody na Międzynarodowym Konkursie w Stresa oraz w międzynarodowym konkursie  w Taranto,  w Chieti, w Rzymie oraz w konkursu im. F. Liszta w Lukce.
Po wygranych konkursach jej kariera artystyczna potoczyła się szybko. Jak solistka występowała w najbardziej prestiżowych salach i festiwalach muzycznych w Europie i Stanach Zjednoczonych, min: w  Gasteig w Monachium, Grieg Festival w Bergen,  Fondation Pierre Gianadda w Martigny, w Theatre des Varietes w Monte Carlo, w Steinway Piano Series, University  of Florida, w Musik Theater i Vienna University, w Fondazione N. Piccinni in Bari, na Uniwersytecie Hugh Hodgsona w Georgii (USA) w katedrze św. Gilesa w Edynburgu, w Festival Pau Casals, w katedrze San Giorgio w Rzymie, Festival Melusine Francja, w Havellandische Musikfestspiele w Brandenburgii w National Academy in Lovran (Chorwacja), Cultuurcentrum Beringen (Belgia), Asolo Musica, a także w Turynie, Genui, Mediolanie, Stresie, Lugano, Londynie, Paryżu, Norymberdze, Dublinie... Nagrała kilka płyt  CD min. - Koncert f-moll F. Chopina  z Narodową Orkiestrą Filharmoniczną J. Dumitrescu i  Koncert J.S. Bacha na trzy fortepiany i orkiestrę w Teatro Comunale w Alessandrii oraz płytę z muzyką Chopina, Rachmaninowa, Balakirewa, Glinki...