"PIROS DUO"(Italia)
w składzie:
Luigi SANTO - trąbka

Daniela GENTILE - fortepian

 

Program :

 

Johann Sebastian Bach (1685-1750):

Schafe können sicher weiden BWV 208

 

 

Zdenek Fibich (1850-1900

Poemat

 

Jules Massenet (1842-1912)

Meditation from Thais

 

 

George Gerswhin (1898-1937)

Błękitna Rapsodia (traskr. Timotej Dokszycer)

 

PITROS DUO Zagrali razem ponad 500 koncertów.Występowali w najbardziej prestiżowych salach koncertowych – Ramsey Concert Hall na Uniwersytecie Georgii w Athens w USA; Wielka Sala Koncertowa Konserwatorium im. Rimskiego-Korsakowa w St. Petersburgu; Teatr Opery i Baletu w Magnitogorsku (Rosja); Sala Segovia” w Linares (Hiszpania); L’Espace Bernanos w Paryżu (Francja), na Międzynarodowym Festiwalu w Bergen (Norwegia).W 2006 r. byli we Włoszech pierwszymi wykonawcami koncertu na trąbkę, fortepian i orkiestrę Dymitra Szostakowicza, w niepublikowanej wersji Maestro Timofieja Dokszycera. Z koncertem tym artyści odbyli tournée po USA.W 2008 r. byli pierwszymi artystami włoskimi promującymi Sonatę na trąbkę i fortepian amerykańskiego kompozytora Erica Ewazena.Ideą powstania duetu „Pitros” było opowiadanie pejzaży i ich kolorystyka dźwiękami trąbki i fortepianu.Repertuar duetu jest ogromny: od muzyki XIX wieku poprzez amerykańskie „hity” Gershwina i Bernsteina po muzykę kompozytorów współczesnych.

Luigi SANTO – trąbka
Studiował grę na trąbce w Konserwatorium w Cosenzy, a następnie w Paryżu u P. Thibauda.Ogromny wpływ na jego interpretacje wywarły studia u maestro Russo Timofei Dokshitsera – wirtuoza trąbki.Jako solista koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji.Występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, takich jak : Sala Koncertowa Ramsey w Georgia University of Athens (USA); Sala Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu (Rosja); Sala Segovia w Linares (Hiszpania).Występował z największymi międzynarodowymi artystami, takimi jak Fred Mills, Scott Hartman, Mark McConnell i Mike Moore. W 2006 roku jako pierwszy wykonał we Włoszech koncert Shostakovicha na trąbkę i orkiestrę w słynnej, nieopublikowanej wersji wielkiego maestro Russo Timofei Dokshitsera.Luigi Santo gra na instrumentach marki Stomvi. Jest profesorem w Konserwatorium Muzycznym w Matera.Ma ogromny repertuar, lecz specjalizuje się w muzyce romantycznej. Krytycy chwalą jego interpretacje, a także niezwykły „miękki” dźwięk.

Daniela GENTILE – fortepian Ukończyła z wyróżnieniem Konserwatorium Muzyczne A. Casella w L’Aquili (Włochy). Swoje umiejętności doskonaliła w Julliard School w Stanach Zjednoczonych pod kierunkiem kilku wybitnych pedagogów.Jako solistka dokonała nagrań dla prestiżowych rozgłośni radiowych i telewizyjnych (m.in. Rai 2 Rai 3).Koncertowała w wielu prestiżowych salach Włoch, Rosji, USA, Hiszpanii, Słowenii, Rumunii, Mołdawii, Grecji, Niemczech, Francji, Turcji, a także w Teatrze Narodowym w Lagos w Nigerii i Akrze w Ghanie.Występuje również z różnymi zespołami kameralnymi.Jej repertuar jest niezwykle duży: od klasyków po XXI wiek, z uwzględnieniem pierwszych wykonań utworów współczesnych kompozytorów.Jest profesorem gry na fortepianie w Konserwatorium Muzycznym Bari.

Skierniewice,
Muzeum Historyczne Skierniewic

16.07.2022 r. - godz. 17,00