1. pl
  2. en

Tarnów, dn. 24.07.2021 r. - godz. 18,00

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie

ul. Lippóczy'ego 4

 

Trio "ARTIO"  (Austria)
w składzie:
Judith Fliedl – skrzypce,
Christine Roider – wiolonczela

Johanna Estermann - fortepian
 

 

Trio "ARTIO"  (Austria)
w składzie:
Judith Fliedl – skrzypce,
Christine Roider – wiolonczela

Johanna Estermann - fortepian

 

założone w Wiedniu w 2017 r pod kierunkiem S.Mendla i J.Meissla. Spośród wielu koncertów, najbardziej prestiżowe w Nowym Yorku, Berlinie , Graz.. Zespół zdobył 3 nagrodę w “International Chamber Music Competition Massimiliano Antonelli” (Włochy) i specjalne stypendium “Yehudi Menuhin Live Music Now”. Osiągnięcia muzyczne zaowocowały zaproszeniami na wiele koncertów w Austrii. W r. 2019 Trio zostało wybrane do uczestnictwa w specjalnym projekcie – w koncertach promocyjnych dla młodych zespołów “Le Dimore del Quartetto” we Wloszech. Zespół doskonalił swoje umiejętności pod kier. znakomitych artystów ( D. Mommertz, J. Kuss, W. Coleman, E. Feltz) w ramach mistrzowskich lekcji w Niemczech oraz w ECMA (European Chamber Music Academy) we Francji, Holandii, W. Brytanii.

W sezonie 2019/ 2020 Trio zdobyło I nagrodę w "Featured Ensemble" of Jeunesse Austria.

Zespół koncertował w najbardziej prestiżowych salach Wiednia oraz najważniejszych centrach muzycznych Austrii uczestnicząc także w produkcjach teatralnych i specjalnych koncertach dla dzieci.

Znaczącym wyróżnieniem był dla Tria koncert w ramach którego artystki zagrały koncert potrójny L.v. Beethovena w słynnej Mozartsaal Konzerthausu w Wiedniu.

Na lata 2020 – 2022 zespól został wybrany do udziału w prestiżowym projekcie “New Austrian Sound of Music” (NASOM) organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Austrii., do reprezentowania kraju poprzez udział w koncertach na arenie międzynarodowej w całym świecie.

 

 

 

Program :

 

Clara Schumann (1819-1896)    -   Trio op. 17 g moll

- Allegro moderato

- Scherzo. Tempo di Menuetto

- Andante

- Allegretto

 

 

Dora Pejacevic (1885-1923)  -  Trio op. 29 C Dur

- Allegro con moto

- Scherzo: Allegro

- Lento – Allegretto

- Finale: Allegro risoluto