Francesco MANNIS -flet (Włochy)

Elena AGUILAR GASULLAfortepian (Hiszpania)

 

 

w programie:
 

L.V. Beethoven (1770-1827

Serenata op.41

 

Entrata. Allegro

Tempo ordinario d’un Menuetto

Allegro molto

Andante con variazioni

Allegro scherzando e vivace

Adagio

Allegro vivace e disinvolto

 

E. Krakamp (1813-1883)

Cariddi, op.159

 

E. Schulhoff (1894-1942)

Sonata

 

W. Popp (1828-1903)

Rigoletto Fantasia op.335

 

 

 

Elena Aguilar Gasulla fortepianFrancesco Mannis - flet

W duecie występują od 2002 roku. Szczególnie cenią sobie koncerty w ramach prestiżowych festiwali muzycznych w Plovdiv w Bulgari oraz w I Swiatowym Festiwalu Fletowym w Mendozie w Argentynie. W 2011 r odbyli tournee po Brazylii koncertując w ramach Chamber Music Festival “Terças Musicias” w Aracaju, Muzeum Sztuki Wspólczesnej w Rio de Janeiro, w XXIII Costa Rica International Music Festival.oraz w National Theatre of San José, Earth University, Santa Ana Auditorium.  Ponadto wzięli udział w International Chamber Music Season of the Yamaha Group w Bangkoku, w Tel Aviv Chamber Music Festival at Felicja Blumental Center of Music, Auditorium del Tónskóli Sigursveins D. Kristinssonar w Islandii. Po jednym z koncertów recenzent L/Santo określił ich jako “muzyków dysponujących wysoka jakością dżwięku, techniki I muzykalności ….”.

Specjalizują się w muzyce kameralnej doskonaląc sowje umiejętności w ramach warsztatów muzycznych pod kier najwybitniejszych arrtystów I pedagogów.  Jako soliści współpracowali z “Camerata 94” Orchestra w Castellón-Spain I ze znanym hiszpańskim kompozytorem Pau Jené, którego utwory fletowo-fortepianowe nagrali na płytę CD.

Są laureatami około 30 konkursów muzycznych: zarówno krajowych jak I międzynarodowych.

 

Francesco MANNIS -flet (Włochy)
ukończył z wyróznieniem Vibo Valentia Conservatory w klasie fletu. Studia uzupełniał w “Biennial Diploma in Music, Science and Technology of sound” oraz w “Scientia et Ars” uzyskując dyplom pedagoga gry na flecie. Tajniki gry na flecie oraz muzyki kameralnej zgłebiał pod kierunkiem mistrzow fletu ( M. Larrieu, M. Marasco, K.. Shimizu,M.Martínez, S.Martínez, G.Nova, B.Canino).  Od 2008 r mieszka w Walencji gdzie na tamtejszym uniwersytecie uzyskal hiszpański dyplom solisty I pedagoga . Brasl udzial w wielu konkursach fletowych I kameralncyh , w których zdobyl ponad 30 pierwszych nagród. Od roku 2012 koncertuje w duecie z pianistką Elena Aguilar. Jako duet artyści koncertowali m.inn. , w Argentynie, Austrii, Brazylii, Bulgarii, na Cyprze,w Costa Rica, w Niemczech, we Wloszech, Israelu Islandii, Polsce,Tajlandii, Hiszpanii..

Francesco Mannis łączy koncerty z pracą pedagogiczną. Jest nauczycielem gry na flecie w szkołach Wloch I Hiszpanii.

Jest fundatorem I prezydntem towarzystwa Sonoré Music Society oraz dyrektorem artystycznym 2 serii koncertów : “Morella Sonora” i “Sons de l’Inerior.. Obecnie ”doktoryzuje” się w Politecnical Valencian Univestity.

 

Elena AGUILAR GASULLAfortepian (Hiszpania)

“z solidną techniką, potęznym dżwiękiem I wielkim temperamentem….” - fragment recenzji

(El Levante).

Studiowała w Wyższym Konserwatorium Muzycznym w Barcelonie, które ukończyła w 3 specjalizacjach : fortepianu, teorii śpiewu I muzyki kameralnej. Dzięki stypendiom Ministerstwa Spraw Zagranicznych Hiszpanii, Fundacji “Agustí Pedro i Pons” I Fundacji Dávalos-Fletcher Foundation uzupełniała studia muzyczne na Węgrzech I we Wloszech. W Konserwatorium Vibo Valentia Conservatory uzyskala dyplom w zakresie gry na fortepianie i klawesynie, W International Polytechnic Conservatory - prestiżowy dyplom “Bienal Diploma in Music, Science and Sound Tecnology”.

W 2012 r otrzymala tytuł “Master Degree in Music” a w 2017 - tytuł “Doktora Muzyki”. Uczestniczyla w wielu mistrzowskich warsztatch fortepianowych pod kierunkiem wybitnych pianistów I pedagogów (L.Chiantore, M.Farré, Dr. S.Milkowsky), Roy Howat, R.Coll I.Zariztskaya, F. Kerek, G. Kéveházi,A. Némethy, E.Fisher, J.Pep, G.Murray, D. Rivera….).

Od najmłodszych lat zdobywala nagrody I wyróżnienia w konkursach I wydarzeniach muzycznych (III Young Musicians Festival - Barcelona, 2002 Season of the Principal Theatre of Castellón, Municipal Theatre of Benicasim, Elizalde House ,“Ateneu Popular de Ponent” , Olympic Gallery of Barcelona, Auditorium of Planegg – Monachium,, Cultural Centre “Obiettivo Musica”, “Sala dei Marmi” -Pesaro, Auditorium of Balassagyarmat – Węgry, “Los lunes concierto” -Castellón, etc.).

W roku 1999 wzięła udzial w nagraniu płyty CD dla RNE 4 upamiętniającej 150 rocznicę śmierci F. Chopina. Przez 5 lat pracowala w szkolach muzycznych Wloch jako pedagog fortepiano.

Po wygranym konkursie na stanowisko pedagoga fortepianu uczy w Państwowym Konserwatorium of Valencian Region. Jest także pedagogiem High Music Conservatory “Salvador Seguí” of Castellón de la Plana. Regularnie publikuje swoje prace pedagogiczne w preztiżowym magazynie RECIEM (Electronic Educational Complutense Research Magazine), QuaDriVium and Nassarre. Jest fundatorem, założycielem I członkiem Sonoré Music Society.

Dębro, dn. 22.08.2021 r. - godz. 17,00

Muzeum - Zamek