Aldo Roberto PESSOLANO - pianista

 

w programie:
 

G. Sgambati (1841- 1914)
Toccata op. 18

 

F. Chopin (1810 – 1849)

 Andante spianato et Grande Polonaise Brillante Op.22

 

A. Longo (1864 – 1945)
- Etiuda „tercjowa” op. 35,

- “Chopiniana" n. 11

 

V. Alkan (1813 – 1888)
- Symfonia na fortepian solo
Allegro op. 39 n. 4
Marche Funèbre op. 39 n. 5
Menuet op. 39 n. 6
Finale op. 39 n. 7

 

 

 

Aldo Roberto PESSOLANOpianista (Włochy),
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 3. Studia gry solowej oraz kompozycji odbył pod kierunkiem G. Turaccio i M.R. Falzarano w Konserwatorium „G. Martucci” w Salerno, które ukończył z najwyższym wyróżnieniem.

Swoje umiejętności doskonalił u mistrzów związanych z Teatro Verdin in Salerno oraz Teatro San Carlo w Neapolu. Brał udział w mistrzowskich warsztatach muzycznych studiując pod kierunkiem sławnych pedagogów i artystów (H.Lachenmann,A.Lucchesini,A.Odone,A.Hintchev,G.Sanguinetti,P.Billoneand.G. Riccobono.).

Jako pianista i kameralista wygrał kilka znaczących konkursów muzycznych we Włoszech. Koncertuje zarówno jako solista oraz w duecie i jako członek zespołów kameralnych. Ma na swoim koncie występy w ramach prestiżowych festiwali muzycznych (Castle of Miramare - Trieste, Castle Udine, Auditorium Gazzoli w Terni, Sala Chopin w Neapolu, Teatro San Carlo, Filangieri Museum, Palazzo Zevallos Stigliano, Domus Arsforthe, Alessandro Scarlatti Association, Sorrento Festival etc). Ma nagrania radiowe i telewizyjne dla Vyolet Srls. Jego koncertów można posłuchać w Apple Music, Amazon Music,Youtube,Spotify,Deezerand Tidalando.

 

Gorlice,  dn. 21.08.2021 r. - godz. 18,00

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów 

  1. pl
  2. en