1. pl
  2. en

Tarnów, dn. 29.08.2021 r. - godz. 18,00

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie

ul. Lippóczy'ego 4

 

Ramon GOMEZ –  wiolonczelista

Pochodzi Murcii. Z nawyższymi odznaczeniami ukończył Conservatoire Supérieur de Murcie w kilku dyscyplinach : wiolonczeli, gitary i muzyki kameralnej.

Mistrzowskie studia gry na wiolonczeli kontynuował w Kordobie pod kier. Alvaro Campos oraz w Międzynarodowej Wyższej Szkole Muzycznej w Barcelonieu prof. MarÇala Cervera. W Konserwatorium d’Alcoy, w Alicante wykłada kompozycję współpracując z uznanym kompozytorem hiszpańskim Javier Darias.

Koncertował we wszystkich regionach Hiszpanii oraz we Włoszech, Francji, Belgii, w Niemczech, Szwajcarii, Austrii , Lukksemburgu..

Ramon Gomez uczestniczył w licznych międzynarodowych warsztatach muzycznych studiując pod kier. najwybitniejszych wiolonczelistów m.inn J. Vidaechea

R.Korupp’a, C. Henkel’a, J.i Mora... Jest założycielem Orkiestry Symfonicznej w Murcii oraz Orkiestry kameralnej w Kartagenie.

Jest profesorem wiolonczeli w Conservatoire Professionnel de Murcie. Nagrał kilka płyt CDs.

 

Pilar VALERO - pianistka

Urodziła się w Madrycie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęla we wczesnym dzieciństwie. Z wyróżnienim ukończyła klasę fortepiano w "Conservatorio Superior de Mùsica de Granada" pod kier. J. J. Pérez Torrecillas’a, ucznia Eduardo del Pueyo. Jest laureatką III nagrody w "National Young Pianists Competition". Po otrzymaniu specjalnego stypendium, kontynuowała studia gry na fortepianie i klawesynie w "Conservatoire Sùperieur de Musique" w Mons w Belgii, które ukończyła z nagrodą "Premier Prix“. Jako pianistka koncertowała min. w Hiszpanii, Francji, we Włoszech, Belgii, Niemczech, Słowenii, Rosji…uzyskując wszędzie pochlebne recenzje.

Jako pianistka-kameralistka dała wiele recitali współpracując z uznanymi zespołami (rosyjski kwartet "Kopelman”, czy “Delian quartett”).

Jako solistka koncertowała także z orkiestrami: "Ural Philharmonic Orchestra, Ploiestï Orchestra w Rumunii, Orquestas Sinfònica y de Càmara de Murcia, Orquesta Sinfònica de Almerìa, "Orquesta del siglo XXI”,etc.

Pilar Valero studiuje także filkozofię na University of Murcia, gdzie przygotowuje się do egazminu z doktoratu na temat “Kobiety – Kompozytorki”.

Z zespołem “"Concertus Novo" nagrała kilka płyt Cds . Posiada nagrania dla Narodowego Radia Hiszpanii oraz dla telewizji w Lubljanie. Obecnie jest pedagogiem fortepiano "Conservatorio Superior de Música" w Murcia.

Program :

 

G. FAURÉ (1845-1924)   -    Elegia
 

F. CHOPIN (1810-1849)   -   Polonez op. 3
 

M. de FALLA (1876-1945)    -   Melodia

 

M. de FALLA  -  Ronanza

 

Teresa von PARADIS (1759-1864)  -  Siciliana

 

Fanny MENDELSSOHN (1805-1847)  -  Allegro

 

E. GRANADOS (1867-1916)   -  Andaluza
 

J. NIN (1879-1949)  -  Suite Espanola

- Vieja Castilla

- Murciana

- Asturiana

- Andaluza

Pilar VALEROfortepian (Hiszpania)
Ramon GOMEZ wiolonczela (Hiszpania)