Pedro VALEROfortepian
Miguel Angel RODRIGUEZ fortepian

(Hiszpania)

Program :

 

JOAQUÍN T. MURGUÍA (1759-1836) - SONATA  G Dur  
- Allegro comodo

- Andante

 

BLAS MARÍA COLOMER (1833-1917)

„5 walców koncertowych”

 

ISAAC ALBÉNIZ (1860-1909)  -  SUITE IBERIA  

- Cádiz (El Puerto)

- Rondeña

- Triana

- El Albaicín

- Eritaña

 

ENRIQUE GRANADOS (1867-1916) - „GOYESCAS”

Los Requiebros (Flattery)

 

Pedro VALEROfortepian
Miguel Angel RODRIGUEZ - fortepian

(Hiszpania)


Duet fortepianowy  "VALERO-RODRIGUEZ"

Duet składający się z 2 pianistów o bogatym solowym dorobku artystycznym istnieje od 2004 roku. Każdy z artystów jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych (I nagroda w Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Texasie – USA, II nagroda w III Fortepianowym Konkursie “Ricard saw Nes” - Mozarteum w Salzubrgu, specjalna nagroda “Special Jury Prize” na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Cartagenie..

Jako soliści koncertowali ze słynnymi zespołami (Quartet of Moscow Virtuosi, Kopelman Quartet, Delian Quartet, wind quartet “Xyris”) oraz z artystami Echternacht Festival w Luksemburgu.

Jako soliści koncertowali z wieloma orkiestrami min. Murcia Symphony Orchestra, Philharmonic Orchestra di Statu Paul Constantinescu w Ploiesti, Orchestra City w Elche, Ural Philharmoinic, Jumilla Symphony Orchestra, Orchestra Ciudad de Benidrom. Grali wiele recital fortepianowych min. w Argentynie, we Włoszech, Francji, w Niemczech, Belgii, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii uzyskując wysokie recenzje krytyków muzycznych i uznanie publiczności.

Pedro Valero i Miguel Rodriguez posiadają nagrania radiowe i telewizyjne (Czechy, Słowenia). Nagrali kilka płyt CDs z muzyką F. Chopina, J. Santos’a  i  M. Seco.

Ich ostatnie nagranie to 2 koncerty fortepianowe nr 3 I nr 5 L.v.Beethovena z orkiestrą Elche i Murcia Symphony Orchestra.

Obaj artyści odbyli tournee po Włoszech z Symphony Orchestra Jumilla, występując min. w Festiwalu Merano (wykonując koncert fortepianowy nr.1 F. LIszta  i  “Noce w ogrodach Hiszpanii" -  M. de Falli).

Ich koncerty cechuje precyzja, świeża interpretacja, dbałość o rytm i jakość dźwięku.

Tarnów, dn. 16.09.2023 r. - godz. 18,00

Sala Lustrzana Urzędu Miasta Tarnowa

ul. Wałowa 10