Dębno - Muzeum Zamek
dn.  7.08.2022 r. - godz. 17,00

 

Duet fortepianowy na 4 ręce (Italia)

Nicoletta Sciangalepore  -  Donato Biscione

 

 

W programie:

 

Franz Schubert  (1797-1828)
Divertissement à la hongroise Op.54

Andante-Un poco mosso

Marcia: Andante con moto

Allegretto

 

Bela Bartok (1881-1945)
6 Tańców rumuńskich

Jocul cu băța
Brâul

Pe Loc

Buciumeana

Poarga Românească

Mărunţel

 

Maurycy Moszkowski (1854-1925)
Tańce hiszpańskie op.65 n.3

 

Johannes Brahms (1833-1897)

Taniec węgierski nr.1 e 5

 

Carlos Gardel (1890-1935)
El dia que me quieras

 

Angel Villoldo (1861-1919)
El choclo

 

Duet fortepianowy Donatao Bisicone - Nicoletta Sciangalepore powstal w 1992 r z inicjatywy Maestro P.Masiego. Artyści doskonalili swoje umiejętności pod kier Maestro A.D. Vigne. Od 1998 r. byli asystentami Maestro A.D. Vigne w Sommerakademie Mozarteum w Salzburgu.

Są laureatami pierwszych nagród na krajowych I międzynarodowych konkursach muzycznych (“G.B. Pergolesi” - Neapol, “F.I.D.A.P.A” – Piza, “C.A.M” -Caserta, “City of Valentino”). Koncertowali w najważniejszych centrach muzycznych Włoch I Europy (m.inn w Salzburg -Wiener Saal, Leopold Mozart Saal, Atelier Stainway, Dresden Dreikonigskirche, Freiburg-Stadtischer festsaal, Bruksela -Salle Gothique, MAENE Atelier of Stainway i Musèe Charlier; Liège- Musèe de l'Art Wallon, Rotterdam-Conservatory, Paris -Theater "Le Vanves", , Bursa wTurcji- University of Music) uzyskując wszędzie przychylność krytyków I uznanie publiczności.

Mają nagrania radiowe I telewizyjne m.inn dla RAI- RADIO2 oraz RAI3. Mają też nagrania “live’ dla National State Discotheque w Rzymie, zrealizowane w ramach “Tygodnia Dziedzictwa Muzycznego” organizowanego przez Ministerstwo Dziedzictwa Kulturowego oraz dla C.R.C (Ciampi Record Company) w Rzymie. Mają CD “Live” z koncertu , ktory zagrali w 1997 roku w słynnej Wiener Saal Mozarteum w Salzburgu wykonując “Swięto wiosny” I. Strawińskiego I “Rapsodię hiszpanska “ M. Ravela.

Nagrali rownież płytę CD “W salonach XIX wieku” z fortepianowymi utworami na 6 rąk (Divertimenti I Fantasie G. Dacci’ego, A. Panzini’ego na tematy z oper G. Verdi’ego). Dokonali także wielu nagrań dla "Acustic sound" w Bari i "Farelive" of Matera.

Donato Biscione I Nicoletta Sciangalepore łączą działalność koncertową z pedagogiką. Oboje są profesorami w Konserwatorium “N.Piccinni” w Bari. Są regularnie zapraszani do prowadzenia mistrzowskich warsztatow muzycznych w dziedzinie gry duetow fortepianowych.. Zasiadają w jury konkursów muzycznych. W latach 1998 – 2018 w Mozarteum w Salzburgu prowadzili zajęcia dydaktyczne jako asystenci Maestro A.D. Vigne. W 1996 roku założyli Stowarzyszenie Muzyczne “Igor Strawiński”promujące działalność muzyczną w regionie.