"Duet "PUGLIA - MELONI" (Italia)

 

Antonio PUGLIA - klarnet

Mariano MELONI - fortepian

 

 

program:

 

P. DUKAS (1865 – 1935)

Alla Gitana (pezzo dimenticato)

 

N.W. GADE (1817 – 1890)

Fantasiestuke op. 43

 

B. BARTOK (1881 – 1945)

Danze Rumene

 

G. ROSSINI (1792 – 1868)
Sonata n. 3

Allegro – Andante – Allegro

 

J. BRAHAMS (1833 – 1897)

Sonata op.120 n 1

Allegro appassionato

Andante

Allegro appassionato

Vivace

DUO PUGLIA-MELONI powstał w Sassari (Włochy) roku w 1983 roku. Obaj muzycy koncertują jako soliści i kameraliści .W roku 2013 świętowali trzydzieści lat intensywnej działalności artystycznej,

Wielokrotnie koncertowali we Włoszech, Europie i Meksyku, ciesząc się zawsze uznaniem publiczności i krytyków. Duet posiada bogaty repertuar (około od 1700 utworów, począwszy od klasyki po jazz i muzykę współczesną). Szczególną uwagę artyści przywiązują się do muzyki XIX i XX wieku. Krytycy podkreślają „skonsolidowaną harmonię wykonawczą i interpretacyjną obu wykonawców oraz ich wyrafinowane przygotowanie artystyczne i muzyczne…”

W 2016 r ukazała się ich płyta CD pt „Gdzie tańczy oddech duszy”. W 2016 r duet odbył prestiżową trasę koncertową po Meksyku. Następnie odbył tournée po Sycylii.

 

Antonio Puglia - urodzony w Sassari, ukończył z wyróżnieniem Konserwatorium im. F. Morlacchi w Perugii. Studiował w Chigiana Academy w Sienie u Maestro G. Garbarino i Maestro K. Leistera. Studia muzyki kameralnej odbył pod kier. P. Guarino, R. Brengolą, R.Adulescu i B. Giuranną. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych..Koncertował we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Holandii i Ameryce, a ostatnio odbył długą trasę koncertową w Meksyku. Jako klarnecista z Bentien Quartet w Hamburgu, Sofi Concert of Sofia (Bułgaria) oraz z solistami z Vienna Orchestra. Dokonał nagrań dla Radia Francuskiego, RAI, Radia Kolonia, Radia Wiedeń.
Nagrał kilka płyt dla następujących firm fonograficznych : Bongiovanni, Edipan, Giulia i Sohring. Przez ponad dziesięć lat był pierwszym klarnecistą oraz solistą w Sassari Symphony Orchestra. Współpracował też z orkiestrą Teatro Lirico di Cagliari, orkiestrą Koncertu Sofijskiego (Bułgaria), Divertimento Ensemble z Mediolanu i Orchestra dei Pomeriggi Musicali z Mediolanu. Pełnił funkcję pierwszego klarnecisty w słynnym Teatro alla Scala w Mediolanie. Jest pedagoegiem gry na klarnecie w Państwowym Konserwatorium Muzycznym im. Luigi Canepy w Sassari. Prowadził mistrzowskie kursy gry na klarnecie i muzyki kameralnej we Włoszech i za granicą. Od ponad trzydziestu lat poświęca się dyrygenturze. Dyrygował koncertami symfonicznymi w Europie i Ameryce. Obecnie pełni funkcję dyrektora Miejskiej Szkoły Muzycznej w Oristano.

 

Mariano Meloni - urodzony w Sassari, ukończyl z wyróżnieniem studia pianistyczne w „A. Casella „dell’Aquila. Od 1983 roku jest pedagogiem fortepianu konserwatorium  „L. Canepa” w Sassari, którego dyrektorem był w latach 2000-2005.

Na swoim koncie ma ponad 700 zagranych koncertów zarówno jako pianista jak i klawesynista i organista w różnych zespołach kameralnych i chóralnych. Jako pianista-solista koncertowal m.inn we : Włoszech, Austrii , Francji, Niemczech, W. Brytanii, Holandii, Hiszpanii Szwajcarii, Watykanie, Meksyku i Argentynie. Obecnie specjalizuje się w akompaniamencie i muzyce kameralnej.

Przez 8 lat współpracował z Akademią Instrumentów Dętych w Sassari. Jest założycielem Tria „Mistral”. Współpracuje też z chórem G. Rossiniego w Sassari. Nagradzany w krajowych i międzynarodowych konkursach, jest często zapraszany do udziału w ważnych Festiwalach i Przeglądach Muzycznych. Ukończył wydziały muzyki, sztuki i rozrywki na Wydziale Literatury i Filozofii Uniwersytetu Bolońskiego.

W swoim dorobku ma nagrania i nagrania „live”zrealizowane w Niemczech, Meksyku i dla RAI we Wloszech.

Przez kilka lat był dyrektorem artystycznym “Amici del Conservatorio” Orchestra Filarmonica della Sardegna promującej działalność muzyczną w regionie i za granicą. Obecnie jest dyrektorem Konserwatorium Muzycznego „L.Canepa” w Sassari.

 

Tarnów, dn. 9.09.2022 r. - godz. 19,00

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie

ul. Lippóczy'ego 4