Program:

 

Conradin Creutzer (1780-1849) - Das Muhlrad
 

J.W. Kalliwoda (1801-1866) - Heimathlied, Op. 117
 

Luigi Bassi (1833- 1871) - Fantasia di Rigoletto di Verdi
 

G. Puccini(1858-1924) - “Un bel dì vedremo“
 

G. Puccini(1858-1924) - “Sì mi chiamano Mimì”,
 

G. Puccini(1858-1924) - “Vissi d’arte, vissi d’amore”
 

Adolf Schreiner(1847-1921) - Always Smoller
 

G. Rossini ( 1792-1868) - La danza
 

E. Di Capua (1865-1950) - „I’te vurria vasà”
 

Lama Gaetano (1886-1950) - Reginella

 

Trio "FELIX"  (Italia)

w składzie:

Marilena GAUDIO, sopran

Giacomo PIEPOLI, klarnet

Flavio PECONIO, fortepian

TARNÓW - Sala Lustrzana  Urzędu Miasta

ul. Wałowa 10

dn. 24.09.2023 r. godz. 18:00

Marilena GAUDIO, sopran

Naukę śpiewu studiowała w Konserwatorium im. N. Piccinni w Bari, który ukończyła z wyróżnieniem. Jeszcze podczas studiów występowala jako solistka w oratoriach pod dyr.R. Marrone. W 1990 r wzięła udzial w specjalnym koncercie w Teatrze Olimpijskim w Rzymie śpiewając pieśni Nino Roty. W tym samym roku dołączyła do grupy madrygałowej, z którą jako solistka dokonala wielu nagrań. Teatr Mercadante w Altamura zaprosił ją do udziału w przedstawieniu niepublikowanego dotąd dzieła słynnego autora „Medea”.Brała udział w „Niedzielach Salone Margherita” - cyklu wydarzeń reżyserowanych przez P. Knealy’ego oraz w letnich mistrzowskich kursach wokalnych w międzynarodowej Sommerakademie Der Hochschule w Salzburgu pod kier Ch. Spencera.

Ukończyla specjalistyczny kurs „Mozart i melodramat włoski XVIII wieku” pod kier. L. Bersiani. W 1991 r. rozpoczęła współpracę z klawesynistką Margheritą Porfido, z którą występuje na koncertach i międzynarodowych festiwalach (m.inn Noci i Talos Festival w Ruvo). W 1992 roku zwyciężyła w specjalnym Konkursie Nauczania Spiewu i wzięła udział w Międzynarodowym Seminarium w Montefiascone zdobywając wyróżnienie i zaproszenie do udziału w cyklu koncertów z orkiestrą Teatro dell Opera w Rzymie pod dyr. A. Corsi.

Na swym koncie ma tournées m.inn. po Albanii, Polsce i Włoszech, wykonując repertuar kameralny i operowy. Współpracowała z orkiestrami Filharmonii Pugliese i Prowincji BAT. Spiewała także glowne role w operach m.inn. “Łucja z Lammermoor” ,” Aida”, “ Cyrulik Sewilski” uzyskując pochlebne recenzje krytyków i uznanie publiczności.

Od 2016 r. jest dyrektorem artystycznym teatru operowego w Bari i cyklu koncertów pt Fuoco Centrale. Do jej sukcesów artystycznych i organizacyjnych należa wysoko oceniane przedstawienia spektakli operowych : “Traviata”, “Carmen”, i “La Vedova Allegra”. Dużo koncertuje. Jest rownież cenionym pedagogiem śpiewu.

 

Giacomo PIEPOLI, klarnet

W wieku 12 lat rozpocząl naukę gry na fortepianie i klarnecie, którą kontunuował w Konserwatorium im. N. Piccini’ego w Bari w klasie klarnetu u G. Accogli’ego. Uczestniczyl w licznych kursach I seminariach muzycznych doskonaląc swoje umiejętności pod kier uznanych klarnecistów : R.Guyot, M. Rericha, V.Paci, F.Defronzo, F.Meloni, G. Mirabassi.

Był pierwszym klarnecista kilku prestiżowych orkiestr: Filharmonii Pugliese, Orkiestry Symfonicznej prowincji BAT, Orkiestry Soundiff, Eurorchestra of Bari, Orkiestry Symfonicznej w Lanciano, Włoskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej.

Jako klarnecista grający także na klarnecie piccolo I klarnecie basowym wspólpracowal m.inn z Orkiestrą ICO Metropolitan City of Bari oraz z wybitnymi dyrygentami m.inn. z : E.Bosso, G. Pelliccia, M. Marvulli, N. Hansalik Samale, Gi. Lanzetta, G. Garofalo….

Był solistą wielu koncertów z orkiestrą grając m.inn Introdukcję, temat i wariacje Gioachino Rossiniego z Orchestra Soundiff pod dyr. S. Campanale.

Od 2009 roku prowadzi intensywną działalność koncertową zwłaszcza w muzyce kameralnej. Jest klarnecistą basowym prestiżowego kwartetu dętego „Legni Pregiati”- głównego zespołu w prowincji Bari, sponsorowanego przez Departament Kultury i Turystyki regionu Apulia. Koncertuje też w duecie z fortepianem lub z gitarzystą M. Corcellą, W 2020r z „Auditorium Quartet” (Perpich, Mastromatteo, Argentieri) wykonał kilka replik słynnego „Qatuor pour la fin du temps” Oliviera Messiaena, a w 2021 z razem „Trio Felix” uczestniczył w specjalnej trasie koncertowej po całych Włoszech.

Od grudnia 2013 roku jest pierwszym klarnecistą Orkiestry „Apulian Philharmonic” pod dyr. G. Minafry.

 

Flavio PECONIO, fortepian

Naukę gry na fortepianie rozpoczął u swojego ojca. Kontynuował ją w prestiżowej szkole pianistycznej w Bari, ucząc się u słynnych pedagogów : P. Camicia i V. Ferrari. Po ukończeniu z najwyższym wyróżnieniem Konserwatorium Muzycznego im. N. Piccinni’ego w Bari, uzyskał dyplom “summa cum laude” w „Istituti di Alta Formazione Artistica” w Konserwatorium Muzycznym DUNI w Materze. Ukończył rownież studia drugiego stopnia w zakresie kompozycji i interpretacji pianistycznej.

Następnie kontynuował naukę u wybitnych mistrzów: Ph.Lorenza z Uniwersytetu Muzycznego Fresno w Los Angeles oraz u F. Noela Thiolliera.

W 1993 r. ukończył High Piano Perfection w „Scuola Superiore di Musica” w Teramo we Włoszech, studiując u Maestro Camicia. W 1994 r. otrzymał kolejny dyplom w klasie High Duet Piano Perfection w „Accademia Musicale Pescarese” pod kier.Maestros: Ferrari i G. Valente. Studiował także analizę muzyczną. Flavio Peconio jest zwycięzcą wielu renomowanych krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych zarówno jako solista jak i kameralista. Koncertował dla ważnych stowarzyszeń muzycznych w różnych włoskich i europejskich miastach w Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, uzyskując wysokie oceny recenzentów muzycznych oraz publiczności. Jako solista występował z takimi orkiestrami jak Orkiestra A.GI.MUS we Włoszech, Orkiestra „Accademia di Tirana” w Albanii, Orkiestra „Accademia Musicale Pescarese” i Orkiestra Symfoniczna Prowincji Bali. Od 2003 r. regularnie występuje w duecie z Maestro Ferrarim zarowno we Włoszech jak i za granicą. Jako duet artyści koncertują grając utwory zarówno na 2 fortepiany jak i na 4 ręce.. Oprócz kariery koncertowej Flavio poświęca się także pracy pedagogicznej. Prowadził kursy Piano Perfection w Hindemith Academy w Blunet w Szwajcarii oraz na XXVII Kursie Interpretacji Muzycznej w Nursji we Włoszech. Jest stale zapraszany do jury ważnych konkursów pianistycznych zarowno we Wloszech jak i za granicą. Jest dyrektorem artystycznym °Il oretto”- organizacji non-profit organizującej koncerty lokalnych, krajowych i międzynarodowych artystów dla mieszkańców Bari. Funkcję tę z sukcesem piastuje od 2002 roku. Jest także profesorem fortepianu w Konserwatorium Muzycznym Niccollo Piccinni w Bari we Włoszech.

Jego studenci są zwycięzcami ważnych krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

 

Trio "FELIX" (Italia)