Duet fortepianowy na 4 ręce:
 

Pedro VALEROfortepian
Miguel Angel RODRIGUEZ - fortepian

(Hiszpania)

Tarnów, dn. 16.09.2023 r. - godz. 18,00

Sala Lustrzana Urzędu Miasta Tarnowa

ul. Wałowa 10

w programie:

 

Marcial Del ADALID (1826-1881) - Sonata G Dur

- Allegro Moderato

- Scherzo. Capriccioso presto assai

- Andante. Arietta

- Rondo

Isaac  ALBENIZ (1860-1909) - “SUITE IBERIA” (części wybrane)

- Rondeña

- Triana

- El Albaicín

Enrique GRANADOS (1867-1916) - „GOYESCAS”

- Los Requiebros (Flattery)

- El Fandango del Candil (Candlelit fandango)

- Quejas o La Maja y el Ruiseñor (Laments of the Maja and the Nightingale 

 

 

Pedro VALEROfortepian
Miguel Angel RODRIGUEZ - fortepian

(Hiszpania)

 

Duet fortepianowy "VALERO-RODRIGUEZ"  złożony z 2 pianistów o bogatym solowym dorobku artystycznym. Istnieje od 2004 roku.

Każdy z artystów jest laureatem krajowych I międzynarodowych konkursów muzycznych (I nagroda w Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Texasie – USA, II nagroda w III Fortepianowym Konkursie “Ricard saw Nes” - Mozarteum w Salzubrgu, specjalna nagroda “Special Jury Prize”w międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Cartagenie..

Jako soliści koncertowali z słynnymi zespołami (Quartet of Moscow Virtuosi, Kopelman Quartet, Delian Quartet, wind quartet “Xyris”) oraz z artystami Echternacht Festival w Luksemburgu.

Jako soliści koncertowali także z wieloma orkiestrami min. Murcia Symphony Orchestra, Philharmonic Orchestra di Statu Paul Constantinescu w Ploiesti, Orchestra City w Elche, Ural Philharmoinic, Jumilla Symphony Orchestra, Orchestra Ciudad de Benidrom. Grali wiele recital fortepianowych min. w Argentynie, we Włoszech, Francji, w Niemczech, Belgii, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii uzyskując wysokie recenzje krytyków muzycznych I uznanie publiczności.

Pedro Valero I Miguel Rodriguez posiadają nagrania radiowe I telewizyjne  (Czechy, Słowenia). Nagrali kilkapłyt CDs z muzyką F. Chopina, M.Seco 

i J. Santos’a.

Ich ostatnie nagranie to 2 koncerty fortepianowe nr 3 I nr 5 L.v. Beethovena z orkiestrą Elche I Murcia Symphony Orchestra.

Obaj artyści odbyli tournee po Włoszech z Symphony Orchestra Jumilla, występując min. w Festiwalu Merano (wykonując koncert fortepianowy nr.1 F. LIszta I “ Noce w ogrodach Hiszpanii M. de Falli).

Ich koncerty cechuje precyzja, świeżą interpretacja, dbałość o rytm I jakość dżwięku.