ARTrio powstało w 2022 r w składzie : pianista Markus Koropp, skrzypek Nitai Music i wiolonczelista Felix Obendorf. Artyści opracowali scpecjalny program złożony z ważnych triów fortepianowych kompozytorów takich jak Fanny Mendelssohn-Hensel, Cesar Franck, Rebecca Clarke i Dymitr Szostakovwicz. Oprócz klasycznego repertuaru, ARTrio wykonuje współczesne kompozycje, w tym „Kintsugi” S. Fisher i tria fortepianowego pianisty Markusa Koroppa. ARTrio koncertowało w ramach cyklu „Metamorphose” i na „International Music Days Rohrbach”. Członkowie Tria studiowałi u takich nauczycieli jak: G. Hamann, J. Polyzoides, D. Polyzoides, M. Marseglia, A. Woyke i C. Micheletti. Artyści koncertowali w duecie i w większych zespołach ki kameralnych.
Markus Koropp urodzil się w Bonn. Naukę gry na fortepianie i skrzypcach rozpocząl w wieku 6 lat. W wieku 10 lat zacząl komponować. Jako kompozytor i pianista zdobył wiele nagród i stypendiów na konkursach krajowych „Jugend musiziert” i „Jugend komponiert” w latach 2012-2019. W 2019 r. otrzymał X Nagrodę Interpretacji Martina Hornsteina na „International Music Days Bad Leonfelden”. W r 2021 uzyskal II nagrodę na „Rocky Mountain Music Competition 2021” i III nagrodę na „Gustav Mahler Piano Prize Competition”. Markus Koropp koncertował w najważniejszych salach koncertowych w Austrii , Niemczech oraz we Włoszech, Luksemburgu, Grecji i Chinach. Jako pianista i kompozytor wystąpil w kilku programach radiowych (ORF, hr, WDR) oraz na międzynarodowych festiwalach muzycznych ( Wien modern 2023). Obecnie studiuje grę na fortepianie u Aimy Marii Labra-Makk i kompozycję u Clemensa Gadenstaettera na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Grazu w Austrii.
Nitai Emanuel Music urodził się w rodzinie muzyków. Naukę gry na skrzypcach rozpocząl w wieku 4 lat na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Grazu. W wieku 6 lat zostal przyjęty do klasy prof. Ernsta Triebela w Konserwatorium J. J. Fuxa. Od 2015 r. kontynuował studia u prof. Emilio Percana, które ukończył w 2022 r. uzyskując tytuł licencjata u prof. Vesny Stankovic-Moffatt. Obecnie studiuje u prof. Priyi Mitchell. Jako solista i kameralista bral udzial w około 20 konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia (m.inn pierwsze nagrody na „Prima musica”, „Ars nova International Music Competition” w Trieście i na „Giovani Musicisti Citadi Barletta” we Włoszech). Jest członkiem kilku orkiestr w Styrii. Jego pasja to : kompozycja, muzyka filmowa i improwizacja.
Felix Obendorf naukę gry na wiolonczeli rozpoczal w wieku 7 lat u Elisabeth Ragl. Jestkilkukrotnym laureatem I nagrody w młodzieżowym konkursie Prima la Musica, zarówno w kategorii muzyki kameralnej jak i solowej. Naukę gry na wiolonczeli kontynuowal w słynnym Mozarteum w Salzburgu u H. Litschauer, S. Riebl i G. Gnocchi. Po ukończeniu studiów licencjackich kontynuował naukę u Tobiasa Stośka na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Grazu. Jako muzyk interesuje się nie tylko muzyką klasyczną,ale także bierze udział w popularnych projektach muzycznych, takich jak zespół folkowy Augustin.
Doświadczenie gry w orkiestrze zdobywał w orkiestrach młodzieżowych, a później w Vorarlberg Symphony Orchestra grając z dyrygentami takimi jak Leo McFall czy Roland Altstaedt. Bral udzial w lLicznych kursach mistrzowskich w Europie pracując pod kier. C.Brotbeka, U.Clerici czy Kwartetu im. Borodina.
wystąpią:
"ARTrIo" (Austria)
w składzie:
Nital Emanuel MUSIC - skrzypce
Felix OBENDORF - wiolonczela
Markus KOROPP - fortepian
dn. 8.09.2023 r. - godz. 18:00
TARNÓW - Sala Lustrzana Urzędu Miasta
ul. Wałowa 10
W programie:
Norman o'Neill (1875-1934) -
"Trio en un mouvement" in F major, op. 32 (1909)
Eugène Ysaÿe (1858-1931)
Poème No. 7 op. 29
Cécile Chaminade (1857-1944)
- Piano Trio No. 2 in A minor, op. 34 (1887)