1. pl
  2. en

Duet "EQUInox" powstał aby zaprezentować publiczności wspaniałą twórczość napisaną na nietypowy skład: klarnet i gitara w mistrzowskim wykonaniu Giovanniego Lanziniego i Fabio Montomoli.
 

Giovanni LANZINI ukończył Konserwatorium „L. Cherubini” we Florencji, a następnie doskonalił się ze znakomitymi klarnecistami, takimi jak Karl Leister (Filharmonia Berlińska), Primo Borali (RAI Orchestra w Mediolanie) i Vincenzo Mariozzi (Akademia Świętej Cecylii w Rzymie).
 

Fabio MONTOMOLI ukończył gitarę klasyczną z wyróżnieniem w Konserwatorium „S. Cecilia” w Rzymie u Maestro Carlo Carfagna, a następnie uczestniczył w mistrzowskich kursach w Mozarteum w Salzburgu u takich mistrzów jak: Eliot Fisk i Joaquin Clerch-Diaz.

Od kilku lat duet prowadzi intensywną działalność koncertową, która doprowadziła ich do występu w najbardziej prestiżowych stowarzyszeniach muzycznych zarówno we Włoszech, jak iw wielu krajach świata (Francja, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Chorwacja, Szwecja, Rumunia, Afryka, Stany Zjednoczone, Liban, Grecja, Hiszpania, Republika Czeska, Rosja, Malta, Japonia), które spotkały się z dużym uznaniem i pochlebną krytyką.

Giovanni Lanzini i Fabio Montomoli dokonali wielu nagrań radiowych i telewizyjnych dla RAI1, RAI2, RAI3, Radia Watykańskiego, Chorwackiego Radia i Telewizji itp.

Mają na swoim koncie nagranie wielu utworów muzyki klasycznej i współczesnej dla wytwórni EMI Classic, Bongiovanni, Miki-Mako, Włoska Agencja Kosmiczna, Iktius, Avvenimenti, San Paolo Audiovisivi, EMA Records, SaM i M.A.P.

Zwracając uwagę na ewolucję klarnetu i gitary w dziedzinie kameralistyki, duet opracował szeroki repertuar od dziewiętnastowiecznego „hausmusik” po najważniejszych kompozytorów muzyki włoskiej i latynoamerykańskiej, którym poświęcono kilka płyt CD, min.: ”Cançao do Amor ”(2009) „ Ciao Italia! ” (2013). Współcześni kompozytorzy zadedykowali duetowi wiele nowych kompozycji, którym poświęcony będzie kolejny album płyt CD.

W programie: 
 

"Od Wenecji do Neapolu"
 

Niccolò Paganini (1782-1840)

Sonata Concertata

(Allegro Spiritoso, Adagio assai espressivo, Rondò)

 

Augustine Barrios (1885-1944)

Una limosna por el amor de Dios

(gitara solo)

 

Anonymous

Neapolitan Songs suite

 

Anonymous

Variations over “The Carnival of Venice”

Isaac Albeniz (1860-1909)
Asturias (gitara solo)

 

Giacomo Puccini (1958-1924) 

“O mio babbino caro” (Gianni Schicchi)

“Quando me 'n vo” (Boheme)

“Nessun dorma” (Turandot)

 

 

Gioachino Rossini (1792-1868)

Tarantella

5.07.2020 r. godz. 16,00 

Sala Koncertowa
Zespołu Szkół Muzycznych
w Tarnowie, 
ul. Lippóczy’ego 4

Giovanni LANZINI  - klarnet 

Fabio MONTOMOLI -  gitara 

(Italia)