DUO "CON BRIO"

Alessandro MAURIELLO - wiolonczela
Angela IGNACCHITI - fortepian

(Italia)

24.07.2022 r. godz. 16,00 

Sala Lustrzana
Urzędu Miasta Tarnowa
ul. Wałowa 10

W programie: 
 

"W salonach Europy XIX w"
 

J.S.BACH
Suita c moll. BWV 1011

na wioloncellę solo

 

Preludium,
Allemande,
Courante,
Sarabande,
Menuet I,

Menuet II.
Gigue

 

C. SAINT-SAENS

“Łabędź” z Karnawału zwierząt

 

F. SCHUBERT
Sonata “Arpeggione” a moll D821

Allegro moderato,
Adagio,
Allegretto

 

F. MENDELSSHON
Pieśń bez słów  op. 109

 

MAX BRUCH
“Kol Nidrei” op 47

 

D.POPPER
Polonaise de Concert op. 14

Alessandro MAURIELLO naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 5 lat w Dedalo Music School w Novara pod kier Melisy Volpi. Od 2013 roku studiuje w Konserwatorium im. G.Verdiego w Mediolanie, obecnie w klasie Matteo Ronchiniego. Studia uzupełniał w Międzynarodowej Akademii Imola u E.Bronzi, L Magariello i J. Hagen. Brał udział w mistrzowskich warsztatach wiolonczelowych doskonaląc grę u F.Castiglioni’ego, S.Cerrato, R. Trainin’ego. Jest laureatem pierwszych nagród następujących konkursów :

-Międzynarodowego Konkursu „Mozart” dla Młodych Muzyków w Quinto Vicentino (2021),

-Międzynarodowego Konkursu Bellagio Lake Como Festival (2015) ,

-Międzynarodowego Konkursu „ Valsesia Musica Juniores” z nagroda „Kaway-Monterosa” w Varallo Sesia (2016).

-W 2017 roku uzyskał najwyższą punktację od wszystkich jurorów zdobywając I nagrodę w XXIII Konkursie Muzyki Kameralnej „Giulio Rospigliosi” w Lamporecchio ,

- I nagrody i stypendium w Konkursie „Città di Giussano” ( 2018)

- I nagrody i stypendium w Konkursie „C.Abbado di Milano w Konkursie Kawai Monterosa (2019)

-. III nagrody i stypendium w Konkursie zespołów kameralnych Konserwatorium Mediolańskiego(2020).

W latach 2016 i 2017 roku brał udział w promocyjnych koncertach Orkiestry Teatru La Scala w Mediolanie. Mediolańska kompozytorka Sandra Conte napisała i zadedykowała mu utwór na wiolonczelę solo „Wildes Stuke”.

W roku 2017 Alessandro uczestniczył w tournée po Meksyku, koncertując jako solista z orkiestrą w Audytorium Państwowego Konserwatorium Miasta Meksyk. Zagrał też recital w Eutherpe Foundation Hall w Leon w Hiszpanii.

W 2020 zdał egzamin i wygrał konkurs do reprezentowania Konserwatorium w Mediolanie na Międzynarodowym Festiwalu w Kioto w Japonii.

Jest wiolonczelistą orkiestry symfonicznej OSCOM Konserwatorium w Mediolanie. Regularnie występuje jako solista, i kameralista (ostatnio w Koncercie potrójnym L.v. Beethovena w sali Verdiego Konserwatorium Mediolańskiego).

 

Angela IGNACCHITI studia pianistyczne odbywała pod kier H.Aisemberga, J.A.Lepore i P.Spagnolo, w Konserwatorium im. G.Martucci’ego w Salerno. Swoje wyksztalcenie uzupełniła o naukę gry na klawesynie pod kier.M.Mauriello w Konserwatorium im. G. Verdiego w Mediolanie. Uczestniczyła w specjalistycznych kursach muzycznych we Włoszech, Belgii i Hiszpanii studiując pod kier. B. Canino, D. Rivery, A.delle Vigne oraz duetu Moreno-Capelli. Koncertuje jako solistka i kameralistka we Włoszech, Belgii, Francji, Rumunii, Księstwie Monako, Meksyku.

Brala udział Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Zumaya (Hiszpania).Prowadzi intensywną działalność koncertową jako pianistka akompaniatorka i klawesynistka. Występowała w znaczących salach koncertowych: Teatro Alfieri w Turynie, w„Sommerakademie w Lilienfeld i Musikakademie w Altenburgu w Austrii, w Palazzina Liberty, Teatrze Angelicum, Teatro alle Erbe w Mediolanie, Teatro Anteo, Circolo della Stampa , Kościele Vivaldiego w Wenecji oraz w głównych centrach muzycznych Włoch i Francji. Współpracowała z różnymi zespołami kameralnymi i orkiestrowymi ( „L'Archicembalo”, Trio „Zephiro Barocco”, „Coro Bach” z Mediolanu, orkiestrą „Mozart i Mediolan”, Orkiestra Symfoniczna Lecco, Orkiestra Dedalo z Novary) . Jako kameralistka z „Art Gallery Ensemble” koncertowała we Włoszech i za granicą uzyskując zawsze duże uznanie krytyków muzycznych. Z tym samym zespołem nagrała płytę „Opera… e non solo!”. Jest promotorką wydarzeń i dyrektorem artystycznym serii koncertów „Note d'Arcadia”, cyklu koncertowego „Musica in Villa Scheibler” w Mediolanie oraz „Antiche Note. .Jest profesorem fortepianu w I.
C.Arkadia Mediolanu.

 

  1. pl
  2. en