TARNÓW - Sala Lustrzana Urzędu Miasta Tarnowa
dn.  9.07.2023 r. - godz. 16:00

 

 

Manuel TEVAR -  fortepian
(Hiszpania)

 

 

W programie:

 

Joaquín Turina 1882-1949 

La andaluza sentimental (Mujeres españolas)

Danza de la Seducción (Danzas gitanas)

Sacromonte (Danzas Gitanas)

 

Francisco Alonso  (1887-1948) 

Ola de Amor

Modernista

Rita

Mi adiós a Granada

Maitechu mía

 

Enrique Granados (1867-1916) 

Danza Oriental

 

Manuel De Falla (1876-1946)

Canción

 

Isaac Albéniz  (1860-1909)

“Cuaderno de viaje”

-Rumores de la Caleta

-Granada

-Asturias

 

 

Manuel Tévar

Pianista, kompozytor, pedagog i dyrygent.

Dyrygował m.in. luksemburską orkiestrą kameralną, YUNE Youth United Nations Ensemble, Academia Quadrivium Sonorae Baroque Ensemble i Cardenal Cisneros University Orchestra.

Jest profesorem fortepianu w Konserwatorium im. Teresy Berganza w Madrycie, profesorem na Uniwersytecie Cardenal Cisneros oraz dyrektorem artystycznym International Course of Segovia.

W 2006 roku otrzymał prestiżową nagrodę Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2008 roku został laureatem nagrody kompozytorskiej przyznawanej przez Fundację Jacinto e Inocencio Guerrero. Swoje kompozycje wydawał w „Rivera”, „Dasí”, „Boileau”, „Guerrero's Foundation” i nagrywał dla „Verso's Label” i „Itinerant Classics”. Jego utwory miały premiery min w, N. Yorku, Paryżu, Londynie oraz w Belgii.

Jako pianista :solista i kameralista, zdobył wiele międzynarodowych nagród, szczególnie za interpretacje muzyki hiszpańskiej i muzyki współczesnej.

Łączy działalność solową z koncertami muzyki kameralnej. W duecie fortepianowym Iberian & Klavier z pianistką Laurą Sierra, występował w najważniejszych salach koncertowych i na festiwalach w Hiszpanii, Europie i Stanach Zjednoczonych, uzyskując pochlebne recenzje i uznanie publiczności.

Jako pianista i dyrygent koncertował w USA, Ameryce Południowej, Europie i Azji.

Jest dyrektorem artystycznym Spaincellence International Summer Academy of Music y Lienzo Norte Music Festival i założycielem Atlántida Musi-k Project.

Jest często zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich min we Francji, Włoszech, w tym dla Association Accart International Summer Masterclasses w San Gemini.