Sala Lustrzana Urzędu Miasta Tarnowa

Teresa KABAN - fortepian i Henryk BŁAŻEJ - flet są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie.

Teresa - w klasie fortepianu Prof. Ludwika Stefańskiego. Grę doskonaliła u Ryszarda Baksta, F.Raucha, T. Nikołajewej i W. Mierżanowa.

Henryk – w klasie fletu Prof. W.Chudziaka. Grę doskonalił pod kierunkiem J.P.Rampala i J.Galway’a.

Solistyczną działalność koncertową rozpoczęli jeszcze na studiach. Od tego czasu koncertują na wielu estradach Polski a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie.

Jako soliści występowali z orkiestrami symfonicznymi w Polsce a także min. w Czechach, Chorwacji, Niemczech, Słowacji, Hiszpanii, Francji, Włoszech, na Ukrainie…  Brali udział w licznych krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych - od Los Angeles, Miami poprzez Londyn, Warszawę, Łańcut, Kecskemet, Lwów ...aż po Bagdad, Koreę, Japonię ..., uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.

Jako soliści i kameraliści nagrali kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych. Ich recitale wielokrotnie transmitowane były "na żywo" przez Polskie radioi Telewizję. Nagrali także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej. Nagrali 12 solowych płyt CD.

Oboje prowadzą też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami i Los Angeles (USA) a także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiaviku, w Catanii (Sycylia), w Osnabrucku i innych.

W latach 1991-1995 byli dyrektorami Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994r są współautorami i dyrektorami artystycznym corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej.

W 2016 r. oboje otrzymali nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt pracy artystycznej a także zostali odznaczeni przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

dn. 21.07.2024 r - godz. 16:00

Tarnów, Sala Lustrzana
Urzędu Miasta Tarnowa

wstęp wolny

 

"W romantycznym nastroju" 

utwory: F. Chopina, I.F. Dobrzyńskiego,
C. Chaminade

________________________________________________________

________________________________________________________

dn. 7.07.2024 r - godz. 16:00

Tarnów, Sala Lustrzana
Urzędu Miasta Tarnowa

wstęp wolny 

 

"Liryczny sopran w pieśniach"

Ilaria IAQUINTA - sopran
Giacomo SERRA - fortepian

 

L v. Beethoven (1770 – 1827) - “Der Kuss” op.128

F. Schubert (1797 – 1828) - “Im Frühling “ op. 101 n.1
G. Verdi (1813 - 1901) - L’esule
R. Schumann (1810 – 1856)
    - 
Äusserst bewegt” z cyklu “Kreisleriana” 

    - “Dichterliebe” (Amore di poeta), op. 48

R. Schumann - “Sehr Langsam”, “Sehr rasch”

     z cyklu “Kreisleriana”
P. Tosti (1846 -1916) - 2 Romance do słow D’Annunzio: “En Hamac”,
                   “A’ vucchella”

Arturo Buzzi-Peccia (1854-1943) - Colombetta  (Serenatella veneziana)

Ilaria IAQUINTAsopran, studiowała śpiew operowy w Konserwatorium „San Pietro a Majella” w Neapolu w specjalizacjach opery włoskiej, francuskiej oraz pieśni niemieckiej pod kierunkiem M. Freni,i Sh. Lowe'a, A. Florio oraz Ch. Ludwig. Jest laureatką międzynarodowych konkursów: min. konkursu lirycznego „Francesco Albanese” i Salonowego Festiwalu Romansów „Pier Adolfo Tirindelli” Conegliano Veneto.

Prowadzi intensywną działalność koncertową, cieszącą się dużym zainteresowaniem i uznaniem zarówno publiczności, jak i krytyków. Występowała w prestiżowych festiwalach muzycznych na scenach krajowych i zagranicznych (Centrum Muzyki Dawnej, Pietà dei Turchini, Festiwal Ravello, Festiwal St. Denis, Kolner Philarmonie w Kolni, Stowarzyszenie Scarlatti w Neapolu, Festiwalu Farnesiana w Piacenzy….). Koncertowała min. w muzeach:

Centrum Muzealnego w Neapolu, Teatro Lirico Coccia w Novara, w Nieszporach Muzycznych w Mediolanie, w Centrum La Soffitta w Bolonii, w Festiwalu Piatti w Bergamo. Kilkukrotnie koncertowała we Francji, min.: w” Festivalu poétique et musica” w Normandii, „Musicales au Fival”, „Festival International de musique d'Hyères”, „Les Heures musicas de Binic” w Bretanii. Brała udział w emitowanym na całym świecie operowo-filmowym spektaklu „Traviata a Paris” pod dyr. Zubina Methy w reżyserii Patroni Griffi.

Była solistką festiwali teatrów i oper komicznych, min. „Le Cantatrici villane” „La Locandiera” P. Auletty, V.Fioravantiego, „La Dirindina” Domenico Scarlattiego, „La Furba e la sciocco” D.Sarro, „Un maestro ed una cantante” L. Rossi’ego.

Współpracowała z Teatrem Rendano w Cosenzy, Teatrem Verdi w Trieście i Fundacją Teatru La Fenice w Wenecji. Z pianistą Maestro Giacomo Serrą wystąpiła w koncercie „LIVE” dla RAI – Radio Tre. Brala udział w audycjachi Piazza Verdi w w Mediolanie

 

Giacomo SERRApianista. Ukończył z wyróżnieniem studia gry na fortepianie w Konserwatorium G.Verdiego w Mediolanie pod kierunkiem R. Risaliti. Studia pianistyczne kontynuował u D. De Rosa, pianisty słynnego „Trio di Trieste”, G. Agazziego, w Konserwatorium w Lozannie. Dyplom wydziału muzykologii otrzymał na Uniwersytecie Venezia Cà Foscari. Jest laureatem następujących konkursów pianistycznych: Città di Osimo (kategoria duetów fortepianowych) Città di Albenga (solista). Od 1995 roku jest pianistą w Teatro di San Carlo. Współpracował z dyrygentami o międzynarodowej sławie: Giuseppe Sinopoli, Miścislav Rostropovich, Jeffrey Tate, Gustav Kuhn i innymi. Jako pianista wystąpił w Accademia Nazionale di Santa Cecilia w spektaklu „Parsifal 2009” w reżyserii Daniele Gatti. Jako solista występował wielokrotnie z Orkiestrą Scarlatti w Neapolu. Na swym koncie ma liczne koncerty solowe i kameralne na ważnych festiwalach krajowych i międzynarodowych. Jest profesorem zwyczajnym w Konserwatorium Muzycznym Avellino.

XXXIV KONCERTY LETNIE
W TARNOWIE


Organizator:
Fundacja Kultury i Integracji "INTER-ART"

 przy współpracy z:

 Prezydentem Miasta Tarnowa, 

Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie

Instytutem Cervantesa w Krakowie

Almudena ROCA urodziła się w Kartaginie. Naukę tańca rozpoczęła w Profesjonalnym Konserwatorium Tańca w Murcji, otrzymując dyplom z wyróżnieniem w dziedzinie tańca hiszpańskiego i flamenco. Jako solistka tancerka flamenco uzyskała pierwszą nagrodę w konkursie Tiempo de Danza w Murcji (2012 r.) oraz stypendium Virginii Valero, dyrektorki Wyższego Konserwatorium Tańca w Madrycie W 2018 roku ukończyła studia magisterskie na wydziale Flamencologi w Wyższej Szkole Muzycznej w Katalonii.

Od 2019 roku jest członkiem zespołu María Pagés, występując w spektaklach: „De Sheherazade”, „Yo Carmen”, „Una Oda al Tiempo”, „Siete Hits y un Camino”, „Memoria del Carnation”. „Musica Carmenl”…

Jako tancerka współpracuje z pianistą Jose Manuelem Cuencą oraz barytonem Luisem Santaną, gitarzystą Javierem Garcíą Moreno oraz aktorami: Emilio Gutiérrezem Cabą i Maríą Galiana. Bierze udział w przedstawieniach takich jak: „Sentimiento Andaluz”, „Fuego en la Sangre”, „Pasión Andaluza”, „Tribute to Federico García Lorca”, „Zarzuelíssima”.

Występuje także z gitarzystą flamenco Carlosem Piñaną. Jednocześnie jest pedagogiem w różnych szkołach tańca w Madrycie, a także w Centrum Choreograficznym María Pagés w Fuenlabrada.

 

José Manuel CUENCA – fortepian

José Manuel studiował grę na fortepianie i klarnecie w „Conservatorio Superior de Música de Córdoba”, uzyskując dwa dyplomy ze specjalnym wyróżnieniem.
Jako pianista koncertował w 28 krajach Europy, Dalekiego Wschodu oraz Północnej i Południowej Ameryki występując w prestiżowych audytoriach, takich jak New York Carnegie Hall, National Auditorium i Royal Theatre w Madrycie, Hacettpe Auditorium w Ankarze (Turcja), „Purcell Room” w London Southbank Centre (Wielka Brytania), podczas inauguracji „Auditorio de la Casa Museo Andrés Segovia”, Palau de la Música (Walencja), Guitar Palace w Japonii itp. Wraz z bratem (Francisco Cuencą) nagrał osiem płyt, głównie poświęconych muzyce hiszpańskiej, wydanych i dystrybuowanych przez „Dial Discos” SA z Madrytu.. W maju 2005 roku został mianowany profesorem honorowym Instytutu Huarte de San Juan w Linares.

dn. 23.06.2024 r - godz. 16:00

Tarnów, Sala Lustrzana
Urzędu Miasta Tarnowa

wstęp wolny 

 

"Flamenco, flamenco"

Almudena ROCA - taniec flamenco

José Manuel CUENCA - fortepian

 

Spektakl w formie mozaiki muzyczno-choreograficznej, w którym zaprezentowane zostaną dzieła znanych kompozytorów i wykonawców, takich jak min. E. Granados, J. Turina, F.G. Lorca i inn.